Medycyna estetyczna... gdzie tkwi jej zbawienny efekt? czyli czego pragną
kobiety...

Markowe ubrania, cenna biżuteria czy może ekskluzywne samochody... czy to cenią kobiety? Hmm... być może też... ale chyba można pozwolić sobie na
stwierdzenie, iż współczesne kobiety pokochały zabiegi plastyczne, które czynią cuda...
Ten niezwykły wynalazek ma już 20 lat i 20 lat uszczęśliwia kobiety a coraz częściej także mężczyzn.

Zbawienna trucizna?
Kto by pomyślał, iż botulina, toksyna pochodząca z bakterii o wdzięcznej nazwie Clostridium botulinum tak przysłuży się kobiecemu pięknu. Botoks działa na połączenie pomiędzy nerwem a mięśniem, paraliżując je czasowo. Nie wchłania się lecz działa jedynie miejscowo, czyli pod skórą.

Nowe brylanty dla kobiet i nie tylko...
Najczęściej zabiegom poddają się kobiety w wieku 35-50 lat. Trzeba jednak podkreślić, iż coraz większą popularnością zabieg cieszy się wśród panów. We Włoszech 1/3 poddająca się zabiegom to mężczyźni, w Polsce jednak jak na razie przełamuje się pewien stereotyp, temat ten przestaje być tematem tabu. Już nikogo nie szokuje oficjalne wyznania gwiazd świata medialnego do stosowania zastrzyków botoksu, by cofnąć biologiczny zegar o parę lat.

Trochę historii...
Botoks odkryto na początku XIX wieku. Początki tego rewelacyjnego wynalazku miały miejsce w wykorzystaniu go w leczeniu nadpotliwości. Kariera medyczna botoksu to głównie pozycja w okulistyce, gdzie wykorzystano ją do leczenia skurczów mięśni twarzy w okolicy oczu.

Kobieto wybieraj tylko chirurga plastycznego twarzy...
Mogłoby się wydawać, iż wykonywanie zabiegów z botoksu to taka łatwa sprawa. Skąd więc częste błędy i nieoczekiwane rezultaty? Cała tajemnica tkwi polega na wprowadzeniu odpowiedniej ilości specyfiku w odpowiednie miejsce i sposób. Dlatego botulinę może wstrzykiwać wyłącznie lekarz specjalista- chirurg plastyczny najlepiej specjalizujący się w zabiegach dotyczących twarzy, a nie np. przypadkowa kosmetyczka.

 

Pełne usta- gwarancja słodkiego życia

Większe usta- jak to możliwe?

A wszystko dzięki pewnej substancji o nazwie kwas hialuronowy. Naturalnie występuje on w naszym organizmie człowieka, Jego przeznaczeniem jest utrzymanie prawidłowej sprężystości skóry. Do zabiegów powiększania ust stosuje się kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, pozyskiwany metodami laboratoryjnymi.

Kto?
Nie tylko asymetryczne usta są wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. Kwas hialuronowy pomoże kobietom z ustami zbyt wąskimi, za mało wypukłymi lub o nikłym zarysie konturu. Kwas hialuronowy to specyfik, który ujędrnia usta, nawilża oraz „odejmuje” kilka lat.

Zabieg w kilka minut...
Preparat nie powoduje reakcji alergicznych dlatego też, nie ma potrzeby pojawiać się wcześniej na wykonanie próby. Nie ma potrzeby brania wolnego dnia w pracy, gdyż zabieg trwa zaledwie 30 minut. Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia ust prze posmarowanie maścią znieczulającą.

Wystarczy zwykła pomadka kryjąca...
Tego samego dnia możesz wybrać się na przyjęcie lub spotkanie z przyjaciółmi. Zwykła kolorowa pomadka wystarczy, żeby zamaskować niewielkie zasinienia, które czasem się pojawiają.