Plastyka powiek (blefaroplastyka)

Otoplastyka - korekcja uszu

Rynoplastyka - plastyka nosa

Lifting twarzy (Facelift)
  Chirurgia plastyczna twarzy - procedury chirurgiczne
Chirurgia plastyczna - zadaniem chirurgii plastycznej jest zmiana zewnętrznych obrysów ludzkiego fenotypu - ciała - w przypadku subiektywnych i obiektywnych odchyleń od norm oraz rekonstrukcja, jeżeli uległ on uszkodzeniu w następstwie urazów, wycięcia guzów, zmian zapalnych lub wad rozwojowych. W chirurgii plastycznej mieści się więc chirurgia rekonstrukcyjna i kosmetyczna. Chirurgia plastyczna leczy ciało, koryguje wady wrodzone
i nabyte.

Konsultacje chirurgii plastycznej twarzy - koncentrują się na dokładnym wywiadzie.  Podczas spotkania z chirurgiem plastykiem pacjent uzyskuje poradę medyczną dotyczącą obiektywnych indywidualnych wskazań (lub ich braku do przeprowadzenia operacji). Podczas konsultacji wykonywana jest dokumentacja medyczna i fotograficzna. Wykonujemy symulacje pokazujące stan przed i po zabiegu, które służą dokładnej analizie przedoperacyjnej i pomagają w przedstawieniu przewidywalnych rezultatów zabiegu pacjentowi. Celem konsultacji jest dokładne przedyskutowanie oczekiwań pacjenta, możliwości chirurgicznych i wskazań oraz przebiegu zabiegu.

Plastyka powiek (blefaroplastyka) - stanowi wraz z operacjami uniesienia twarzy (face lift), uniesienia czoła i brwi podstawę tzw. "zabiegów odmładzających". Wygląd jest istotny zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Poczucie atrakcyjności i bycie odbieranym jako osoby atrakcyjne zwiększają nasze szanse na osiągnięcie sukcesu. Usunięcie starego, zmęczonego wyglądu naszych oczu zwiększa naszą atrakcyjność. Zabieg ten jest przeprowadzany jest także z przyczyn funkcjonalnych mających na celu polepszenie funkcji powiek i poprawę pola widzenia.
więcej

Otoplastyka - korekcja uszu - zabieg ma na celu poprawienie wyglądu uszu poprzez poprzez właściwe ustawienie małżowiny usznej oraz ewentualne odtworzenie niewykształconych elementów chrząstki małżowiny usznej. Zwykle operacje uszu wykonywane są ze względu na niepożądany wygląd małżowin usznych bądź ich zniekształcenie, częstym powodem są odstające małżowiny uszne. Ta wada widoczna jest u dzieci. W tej grupie pacjentów taki zabieg można przeprowadzić około 6-7 roku życia przed pójściem dziecka do szkoły by nie narażać go na konsekwencje natury psychologicznej. W tym wieku małżowiny są w pełni wykształcone i ingerencja nie przeszkadza dalszemu rozwojowi.
więcej

Rynoplastyka - plastyka nosa - najczęstsze powody, dla których przeprowadza się operację nosa to zaburzenia funkcjonalne
i estetyczne:

  • wrodzone lub nabyte deformacje szkieletu nosa
  • skrzywienia przegrody nosa
  • niezadowolenie z kształtu nosa.

Często te wskazania występują łącznie. Wady budowy nosa mogą powodować zaburzenia w drożności nosa, w konsekwencji prowadzące do innych dolegliwości - senności, zmęczenia, czy bólów głowy. Objawy te zwykle szybko ustępują po operacji przynosząc ulgę pacjentowi. Częste są korekcje zbyt dużych, długich nosów, z garbem w części kostnej i chrzęstnej piramidy nosa.
W takim zabiegu dla zmniejszenia rozmiarów nosa wykonuje się usunięcie garbu, konieczne jest więc przeprowadzenie operacji na częściach kostnych i chrzęstnych szkieletu nosa. Nos ma kluczowe znaczenie dla wyglądu twarzy. Dla osób obdarzonych nosem o wielkości lub kształcie, którego nie akceptują, zabieg rynoplastyki ma bardzo istotne znaczenie psychologiczne. Samopoczucie i samoocena pacjentów po operacji wzrasta, czują się swobodniejsi w kontaktach z innymi ludźmi i bardziej dowartościowani.
więcej

Usunięcie blizn - rany po zagojeniu pozostawiają po sobie blizny. Na ich wielkość wpływa wiele czynników mogących wystąpić podczas gojenia, zakażenie, krwiaki, rozejścia się szwów, powstawanie bliznowców. W przypadku większych blizn, wymagane jest leczenie zabiegiem plastycznym. Celem takiego zabiegu jest poprawienie wyglądu blizny, a nie jej całkowite usunięcie, które jest zwykle niemożliwe. W czasie pierwszej konsultacji u lekarza specjalisty ustala się szczegóły procedury, leczenia i rodzaju znieczulenia, wykonuje dokumentację fotograficzną, określa czas pobytu w klinice (najczęściej pacjent wychodzi tego samego dnia).

Lifting twarzy (Facelift) - jest to klasyczna operacja "odmładzająca". Efekt ten uzyskuje się poprzez naciągnięcie skóry i uniesieniu tkanek policzków i czoła, które z wiekiem, pod wpływem grawitacji opadają. Zabieg ten poprawia ogólny wygląd, a także niweluje oznaki starzenia.
Typowe cięcia skórne są umiejscowione w owłosionej skórze skroni, przed uchem i w skórze owłosionej na potylicy. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym lub w narkozie
w zależności od potrzeb i preferencji pacjenta.
więcej